KALIGRAFIA– ABC SKRYBY – dla osób początkujących zostało 1 miejsce!Roczny kurs ABC Skryby, opracowany został z myślą o początkujących adeptach kaligrafii. Nie tylko wprowadza ich krok po kroku w arkana tego rzemiosła, ale i odsłania tajniki pracy w średniowiecznym skryptorium. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się posługiwać różnymi krojami pisma średniowiecznego: od subtelnej uncjały, która tkwi korzeniami jeszcze w świecie antyku, po płomienistą, gotycką bastardę. Prócz tego kursanci wypróbują współczesne i dawne narzędzia i materiały piśmienne oraz poznają elementy techniki iluminatorskiej na przykładzie malowanego inicjału. Zajęciom praktycznym towarzyszy cykl wykładów poświęconych średniowiecznym rękopisom: od dziejów pisma łacińskiego, po techniczne aspekty produkcji ksiąg, a wszystko to okraszone bogactwem anegdot przybliżających umysłowość i koloryt epoki.

Razem z bliźniaczym kursem ABC Iluminatora, warsztaty ABC Skryby stanowią kompleksowe, dwuletnie wprowadzenie w sztukę łacińskiej kaligrafii i średniowiecznego malarstwa książkowego.

Zajęcia praktyczne poprowadzi Kamil Bachmiński, https://www.facebook.com/kamil.bachminski/

wykłady – dr Magdalena Łanuszka, historyk sztuki, wykładowca akademicki, autorka bloga „Posztukiwania”, audycji radiowych i artykułów w „Tygodniku Powszechnym”.

 

TERMINY  8 ZJAZDÓW

(Atelier zastrzega sobie możliwość zmiany daty zjazdu w wyjątkowych wypadkach)

Za wyjątkiem pierwszego i ostatniego zjazdu wszystkie pozostałe odbywają się na ul. Michałowskiego 1/1 w Krakowie

w godzinach: soboty - 10.00-18.00 (z przerwą na obiad); niedziele - 10.00-14.00

 

6-7 października

( warsztat wyjazdowyw Bukowinie Tatrzańskiej; nocleg w cenie warsztatów

PENSJONAT PRZY HOTELU ZBÓJNICÓWKA -LINK)

3-4 listopada

26-27 stycznia

16-17 lutego

16-17 marca

13-14 kwietnia

11-12 maja

1-2 czerwca

( warsztat wyjazdowy w Byczynie koło Kluczborka, nocleg w cenie warsztatów

GRÓD RYCERSKI W BYCZYNIE LINK)

 

 

 

CENA: 2350 zł płatne do 15 września (możliwość płatności w dwóch ratach 1 rata 1200 płatna do 15 września, 2 rata 1200 płatne do 15 stycznia)

 

Nr konta do wpłat (w tytule wpłaty: ABC ILUMINATORA) 16 1140 2004 0000 3802 7628 9924

 

W cenie: materiały na warsztaty (  za wyjątkiem pergaminu i papirusu), dodatkowo na dwóch zjazdach wyjazdowych w Bukowinie i Byczynie - nocleg (pokoje 2,3,4 osobowe) z soboty na niedzielę ze śniadaniem i obiad w niedzielę)

 

Zapis na cykl warsztatów obejmuje również dwa wyjazdowe warsztaty poza Krakowem, nie ma możliwości odliczenia tych weekendów od całości ceny kursu.

 

zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Atelier Landowska&Bodziony