ABC ILUMINATORA - ROCZNY KURS

Brak miejsc (lista rezerwowa)

Prowadzenie: Barbara Bodziony, dr Magdalena Łanuszka
zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Roczny kurs ABC iluminatora, opracowany dla początkujących w dziedzinie iluminatorstwa. W czasie rocznego kursu kursanci poznają w praktyce rzemiosło średniowiecznego miniaturzysty. W czasie zajęć zobaczą krok po kroku jak powstawała malowana dekoracja rękopisu. Nauczymy się jak prowadzić linię konturową zgodnie z hasłem „linia musi żyć”. Zobaczymy jak iluminatorzy projektowali swoje miniatury. Poznamy przepis n średniowieczne spoiwo oraz nauczymy się jak nakładać różne pigmenty oraz jak nakładać je by zyskały pełnię swojej barwy. Kursanci poznają szczegółowo detale takie jak: bordiura, inicjał, roślinność, szaty, twarze i inne elementy tworzące kompozycję miniatury. Zapoznamy się z różnymi podłożami: pergaminem i papierem. Zajmiemy się tez najtrudniejszą z umiejętności iluminatora, czyli nakładaniem złota płatkowego.

 

Zajęciom praktycznym towarzyszy cykl fantastycznych wykładów , które wprowadzą kursantów w barwną historię iluminatorstwa.

Wykłady na ABC ILUMINATORA poprowadzi znakomity wykładowca, historyk sztuki, mediewista, popularyzator sztuki, autorka bloga www.posztukiwania.pl, oraz cyklu radiowych audycji: Wielka Sztuka Małopolski, dr Mgdalena Łnuszka.

 

TERMINY  8 ZJAZDÓW

 

Za wyjątkiem pierwszego i ostatniego zjazdu wszystkie pozostałe odbywają się na ul. Michałowskiego 1/1 w Krakowie

w godzinach: soboty - 10.00-18.00 (z przerwą na obiad); niedziele - 10.00-14.00

 

6-7 października

( warsztat wyjazdowy w Bukowinie Tatrzańskiej; nocleg w cenie warsztatów

PENSJONAT PRZY HOTELU ZBÓJNICÓWKA -LINK)

17-18 listopada

5-6 stycznia

9-10 lutego

16-17 marca

13-14 kwietnia

11-12 maja

1-2 czerwca

( warsztat wyjazdowy w Byczynie koło Kluczborka, nocleg w cenie warsztatów

GRÓD W BYCZYNIE -LINK)

 

CENA: 2400 zł płatne do 15 września (możliwość płatności w dwóch ratach 1 rata 1230 płatna do 15 września, 2 rata 1230 płatne do 15 stycznia)

Nr konta do wpłat (w tytule wpłaty: ABC ILUMINATORA) 16 1140 2004 0000 3802 7628 9924

 

W cenie: materiały na warsztaty (za wyjątkiem złota płatkowego i pergaminu), dodatkowo na dwóch zjazdach wyjazdowych w Bukowinie i Byczynie - nocleg (pokoje 2,3,4 osobowe) z soboty na niedzielę ze śniadaniem i obiad w niedzielę)

Zapis na cykl warsztatów obejmuje również dwa wyjazdowe warsztaty poza Krakowem, nie ma możliwości odliczenia tych weekendów od całości ceny kursu.

zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Atelier Landowska&Bodziony