warsztaty ABC iluminatora - wekeendowo

ABC ILUMINATORA - ROCZNY KURS

Prowadzenie: Barbara Bodziony, dr Magdalena Łanuszka
zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Roczny kurs ABC iluminatora, opracowany dla początkujących w dziedzinie iluminatorstwa. W czasie rocznego kursu kursanci poznają w praktyce rzemiosło średniowiecznego miniaturzysty. W czasie zajęć zobaczą krok po kroku jak powstawała malowana dekoracja rękopisu. Nauczymy się jak prowadzić linię konturową zgodnie z hasłem „linia musi żyć”. Zobaczymy jak iluminatorzy projektowali swoje miniatury. Poznamy przepis n średniowieczne spoiwo oraz nauczymy się jak nakładać różne pigmenty oraz jak nakładać je by zyskały pełnię swojej barwy. Kursanci poznają szczegółowo detale takie jak: bordiura, inicjał, roślinność, szaty, twarze i inne elementy tworzące kompozycję miniatury. Zapoznamy się z różnymi podłożami: pergaminem i papierem. Zajmiemy się tez najtrudniejszą z umiejętności iluminatora, czyli nakładaniem złota płatkowego.

 

Zajęciom praktycznym towarzyszy cykl fantastycznych wykładów , które wprowadzą kursantów w barwną historię iluminatorstwa.

 

szczegółowe informacje w zakładce WARSZTATY KRAKÓW

 

zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Atelier Landowska&Bodziony

 

 

 

powrót